Setkání s farmáři v ZŠ a MŠ Malšice

12. 10. 2018

Včera 11.10.2018 se sešly zástupci z 9 škol - celkem 15 osob a 3 farmáři v ZŠ a MŠ Malšice. Akce se zdařila a dozvěděly jsme se s kolegyněmi spoustu zajímavých informací. Mě osobně zaujaly všechny nabídky. Pan Ing. Machander zajímavě vyprávěl o rozdílu klecových a podestýlkových vajec, paní Cibochová z minimlékárny Vrcovice určitě všechny zaujala povídáním o rodinné farmě a výrobě mléka, kefírů a jogurtů. Paní Švecová z firmy Lesánek Borotín nabídla hlavně ovoce - hrušky a jablka. Všichni zúčastnění měli možnost ochutnat přinesené výrobky a rozdíl od běžně prodávaných poznali všichni. Výměna zkušenosti s ostatními vedoucími je k nezaplacení. Hovořilo se i o mase a místních dodavatelích.

Věřím, že zúčastněné školy se budou snažit místní farmáře podpořit a začnou odebírat do svých škol. Opět se o kousek zlepší nabídka školních jídelen a opět o trochu zlepšíme zdraví našich strávníků.

Děkuji paní Lence Pokorné - koordinátorce SZŠ -  za všechny aktivity, které byly se setkáním spojené. Nebylo jich málo.....

Setkání s farmáři v ZŠ a MŠ Malšice 1Setkání s farmáři v ZŠ a MŠ Malšice 1Setkání s farmáři v ZŠ a MŠ Malšice 1Setkání s farmáři v ZŠ a MŠ Malšice 1Setkání s farmáři v ZŠ a MŠ Malšice 1