Sešli jsem se u stolu

Podzim je plný barevných listů, ale také zrajícího ovoce, a tak učitelky MŠ Dvorní z třídy Kuřátka zakoupily odšťavňovač na ovoce a zeleninu. Děti, které mají možnost, přinesly domácí jablíčka ze svých zahrad a my jsme využily ovoce, které děti měly připravené k svačině a nesnědly je.

Na přípravě ovoce k odšťavňování se děti rády podílely. Umývaly jablka a odtrhávaly kuličky plodu hroznového vína, při kterém si také velmi dobře procvičily jemnou motoriku. Při samotném odšťavnění  ovoce se všechny děti vystřídaly a společně ochutnávaly ovocnou šťávu. Nejprve jsme společně odšťavňovali jablka, jako druhá v pořadí byla šťáva z hroznů a poslední třetí ochutnávka kombinace šťávy jablka a hroznů. Děti tak měly možnost porovnat chuť ze tří druhů ovocných šťáv.

Při přípravě ovoce a samotném odšťavnění se děti dobře bavily a činnost je zajímala. Na závěr si všichni přiťukli na zdraví.

Sešli jsem se u stolu 1Sešli jsem se u stolu 1Sešli jsem se u stolu 1Sešli jsem se u stolu 1Sešli jsem se u stolu 1Sešli jsem se u stolu 1Sešli jsem se u stolu 1