Seminář " Na obranu jídla" pro žáky II. stupně

Žáci druhého stupně  se podívali  na DVD  v pátek. Ze začátku je velmi bavilo, ale po určité době už pospávali, hráli si s kdečím a jen někteří vydrželi zaujatě  sledovat až do konce. Překvapivě ve svém hodnocení i v testech zvládli reflektovat většinu podstatných momentů z filmu. Test nepřijali zrovna s nadšením a tak neochotně kroužkovali odpovědi. V pondělí , překvapivě, odpočatí po víkendu přišli s řadou otázek k filmu a chtěli rozebírat  mnohá témata- cukrovka, cholesterol, průmyslově zpracované potraviny atd. Vaření s paní Kautzovou proběhlo v úterý a provázela ho skvělá pracovní atmosféra. Žáci  rádi  vytvářeli ve skupinách svoje  vybrané recepty a nijak se nepodivovali nad alternativními zdroji cukru, mouky a využitím sezonních potravin.  Paní lektorka  a její vyprávění o cestě ke zdravým a přirozeným potravinám teenagery zaujalo a byli ochotni naslouchat a nechat si poradit. Ochutnávali skoro všichni, vzorky putovali i vyučujícím na první stupeň a menším spolužákům. Praktickou část semináře hodnotili všichni pozitivně a moc rádi si kdykoli v hodinách  nebo v kroužku zopakují. Hodnocení a komentáře byly  vtipné, stručné  a výstižné , tak jak se na žáky II. stupně sluší a patří.....

Seminář " Na obranu jídla" pro žáky II. stupně 1 Seminář " Na obranu jídla" pro žáky II. stupně 1 Seminář " Na obranu jídla" pro žáky II. stupně 1 Seminář " Na obranu jídla" pro žáky II. stupně 1