Schůzka Ekotýmu a akční skupiny pro zdravé stravování

Začátkem měsíce listopad se sešli členové ekotýmu ve spolupráci i s některými členy akční skupiny pro zdravé stravování v rámci projektu Skutečně zdravá škola. Proč vše dělat dvakrát, když Ekoškola a Skutečně zdravá škola mají za úkol stejný cíl a řeší podobnou problematiku - deti seznámit a vtáhnout do zdravého životního stylu. Pro děti byl připraven program zaměřený na ekologii (obrázky ovoce a zeleniny a jejich původ, sedm kroků Ekoškoly). Byl projednán plán činností (které od začátku školního roku již proběhly a i ty které nás ještě čekají) pro podporu zdravého stravování a byl stanoven časový harnonogram akcí - např. prohlídka kuchyně, skladu potravin a ukládání zbytků, pěstování plísně (pokus, experiment s potravinami), výsadba česneku, vážení a zapisování zbytků dopoledních svačin, vaření zeleninového vývaru a příprava nudlí do polévky, poznávání luštěnin, příprava odpolední svačiny pro kamarády, naplánovaný seminář na téma Plýtvání jídlem a výroba vlastního perníkového koření na vánoční pečení.

Během prosince jsou naplánované činnosti, do kterých se může zapojit každá třída bez ohledu na věk dětí:

• Čaj pro Mikuláše
  • Pečení cukroví a perníčků
  • Příprava dětského punče
  • Adventní rozjímání – dodržování vánočních zvyků u nás i ve světě
  • Příprava koule (jídla) pro ptáčky
  • Pečení chleba
  • Objednávka scuk TŘÍDA MOTÝLCI
  • Návštěva bezobalového obchodu EKOTÝM

Činnosti naplánované na leden:

• 2.1. - 5.1. vážení zbytků svačin
  • 8.1. – 12.11. vitamínový den – poznej podle smyslů TŘÍDA MOTÝLCI 
  • 15.1. -19.1. vážení zbytků jídla po celý den – zjištění kolik jídla se vyhazuje
  • 22.1. – 26.11. výroba jogurtu TŘÍDA MOTÝLCI
  • 29.1. - 2.2. Další schůzka Ekotýmu a Akční skupiny SZŠ, Fair trade značka – probírání co to je a k čemu nám slouží

Dále se také plánuje školní výlet se zaměřením na Ekologii:

• Děti věkově mladší – návštěva Farmičky Chaba
  • Děti věkově starší – Ekocentrum Prales – Praha Kbely

Děti ze třídy Motýlků připravily s paní učitelkou Lenkou Řezáčovou avokádovou pomazánku a spoustu dalších dobrot jako pohoštění na odpolední schůzku.