Sbíráme a sušíme bylinky
Sbíráme a sušíme bylinky
Červen – měsíc, kdy se na naší školní zahradě červenají jahůdky, děti sbírají první hrášky. Díky sluníčku kvetou a voní bylinky. S Datlíky z ekologických aktivit jsme se jedno odpoledne vydali na výpravu za bylinkami. Děti bylinky na záhoncích vyhledávaly a využily všechny smysly při jejich zkoumání. Povídali jsme si, k čemu se bylinky využívají a jaké mají léčivé účinky. Nasbírali jsme mátu, levanduli, šalvěj a meduňku. V mateřské škole jsme bylinky nastříhali a usušili. Po jejich usušení si je děti naplnily do látkových pytlíčků a odnesly domů jako voňavou vzpomínku na naši školní zahrádku.
Bc. Simona Gajdová učitelka


