Samostatné servírování oběda

Jednoho dne děti projevily přání, při týdenním tématu „Řemesla a povolání“, naservírovat si celý oběd. S naléváním polévky již zkušenosti měly, ale s nandaváním druhého jídla ještě ne. Paní kuchařka nám pomohla připravit jeden stoleček, kde děti měly k dispozici polévkové mísy s brokolicovým krémem a servírovací nerezové mísy s druhým hlavním jídlem, zapečenými bramborami a zeleninovým salátem. Na stolečku byly připravené i talíře, hluboké na polévku, mělké na hlavní jídlo. Děti si nejprve připravily svoje místo u stolečku, natočily si do svého hrnečku neslazený čaj nebo vodu, připravily ubrousek s příborem a oba talíře. Hospodáři zarecitovali naši básničku k popřání dobré chuti: „Milé děti, my vám přejeme dobré chutnání a bez povídání.“  A děti odpověděly: „Děkujeme za přání!“ Po přání si po jednom chodily nalévat polévku. Po dojedení talíř odnesly a došly si naservírovat brambory a salát. Když dojedly a dopily, nádobí odnesly na servírovací vozík. Na závěr poděkovaly paní kuchařce za výborné jídlo.

Samostatné servírování oběda 1Samostatné servírování oběda 1Samostatné servírování oběda 1Samostatné servírování oběda 1Samostatné servírování oběda 1