S rodiči na farmu

21. 11. 2022
Mateřídouška-soukromá mateřská škola, s.r.o., Brno

Děti z Mateřídoušky se vydávají každé pondělí na výlety, aby prožitkem zahájily určitou tematickou část. Na začátku října navštívily spolu s p.učitelkami snad nejbližší farmu města Brna, farmu v Jinačovicích. Doprava je tam velmi pohodlná, městským autobusem z Bystrce. Výlet se dá protáhnout krásnou procházkou po nové stezce z Jinačovic do Kníniček nebo naopak. Učitelkám a dětem se na farmě líbilo natolik, že dostali nápad navštívit farmu znovu, spolu s rodiči a prarodiči. Děti chtěly ukázat dospělým a sourozencům toto příjemné místo, chtělyjim říct, co se tady naučily. Poznaly zde spoustu domácích zvířat - králíky, slepice, kachny husy, kozy, vepře, krávy, osly. Viděly, jak se farmáři o zvířata starají, naučily se, co všechno zvířata potřebují ke spokojenému životu, jaký z nich má člověk užitek.

Chtěli jsme využít poslední pěkné dny a tak domluva s rodiči byla rychlá. V úterý 15.11. vyzvedli své děti ze školky dříve a společně jsme strávili pěkné chvíle na farmě. Vzhledem k věku dětí a zajištění bezpečnosti, mají tyto návštěvy spíše pozorovací charakter, děti a rodiče si většinou zvířátka jen hladi, mohou je nakrmit. I když jsou to společné aktivity dětí a rodičů, chceme eliminovat možná rizika. Aktivněji se podílejí při pracích na zahradě, při sázení a sklizni plodin, při pěstování rostlin. V předškolním věku musí jít vše “pomalu”, jde především o prvotní poznání a vytvoření si vztahu ke zvířatům, rostlinám a přírodě.

Společné akce rodičů a dětí jsou vždy pro všechny zúčastněné nezapomenutelnými zážitky.

S rodiči na farmu 1S rodiči na farmu 1S rodiči na farmu 1S rodiči na farmu 1S rodiči na farmu 1S rodiči na farmu 1S rodiči na farmu 1S rodiči na farmu 1S rodiči na farmu 1S rodiči na farmu 1S rodiči na farmu 1S rodiči na farmu 1S rodiči na farmu 1S rodiči na farmu 1S rodiči na farmu 1S rodiči na farmu 1S rodiči na farmu 1S rodiči na farmu 1S rodiči na farmu 1
Zpět na výpis