Rozjezd v naší jídelně

20. 9. 2017

Začal nový školní rok a s ním i další novinky ve stravování našich dětí. Po semináři, které naše kuchařky absolvovaly u Zdeničky Kollarikové na téma zdravých svačin, jsme zahájili poprvé jejich přípravu. V září svačinky odebírá 80 dětí i pedagogů a zatím hlásí velkou spokojenost. V každé svačině je zelenina, ovoce. Děti vyzkoušely celerovou, mrkvovou i řepovou pomazánku. Využíváme sezonní zeleninu i ovoce, které nám dodávají místní zelináři a doufáme, že v dalších měsících počet zájemců o svačiny poroste.

Novinkou ve školním jídelníčku byla vločková kaše sypaná skořicí a ovocem. Kuchařky nestačily vyřizovat přídavky, takový byl o ni zájem. Zeleninové polévky jsou už každodenností a děti si zvykly i na řapíkatý celer, dýni a řepu.

Pod vedením nové vedoucí školní jídelny se práce našeho týmu vyvíjí směrem, který nám - nadšencům zdravé výživy - dělá velkou radost.

Rozjezd v naší jídelně 1