Rodičovská anketa

6. 6. 2017

Z výsledků vyplývá většinová podpora rodičů a jejich souhlas s plněním programu SZŠ v naší školičce. Spolupráce s našimi rodiči je na velmi dobré úrovni, vždyť díky rodičovské podpoře se podařila vybudovat ukázková přírodní zahrada se šesti prvky typickými pro tyto cerifikované zahrady. V rámci projektu Malý zahradník jsme pak s dětmi vybudovali zeleninový záhon, 4 mobilní záhony a 4 paletové záhony. Děti tak mohou sázet jak semínka, tak sazeničky, které nám opět nosí rodiče či prarodiče. Díky programu SZŠ jsme zjistili, že do údržby zahrady můžeme namísto  zaměstnaných rodičů zapojit prarodiče, a jde to. Rodiče v anketě i vyjádřili zájem o kurzy či semináře s tématikou zdravého stravování, jak na mlsné jazýčky apod. Anketa je tak pro nás zjištěním rodičovského názoru na naše kroky a vzdělávací záměry a taky nám ukazuje, jakou cestou se dále vrhnout a co dál plánovat.

Níže uvádíme větší část zpětné vazby:

1. Rodiče jsou spokojeni s úrovní školní jídelny ve vztahu k ceně i kvalitě jídel
  2. Informování o jídle, jídelníčku apod. hodnotí jako dostatečné (objevil se nově požadavek posílání informací emailem – rodiče však mají všechny informace na webu školky)
  3. Rodiče zapojují děti do domácí přípravy jídel běžně, dost jich projevilo zájem i o vaření v MŠ – opět zařadíme do programové nabídky ročních aktivit  – již v minulosti proběhly ve školce tématické vařící a pečící dny – medové hody, bramborové hody, listové hody apod.
  4. Rodinky běžně navštěvují zvířecí farmy, mnoho jich má možnost navštívit drobné domácí chovy u prarodičů a nebo chovají rodinky samy drobné zvířectvo
  5. Zhruba polovina respondentů by se zapojila do pěstitelských projektů školičky – chystáme větší zapojení rodičů i prarodičů do pomoci s údržbou zahrady
  6. Rodinky mají doma na svých zahradách i záhony na pěstování a ovocné stromy, dětem umožňují pečovat o malé zahrádky
  7. Rodinky mají zájem o další informace a rady – zorganizujeme seminář pro rodiče mířený na jejich otázky (jak vyzrát na mlsné jazýčky, jak vařit zdravě, nápady na vaření včetně receptů – zde i MŠ poskytuje rodičům recepty, pokud se rodiče účastní nějaké ochutnávky)
  8. Část aktivních rodičů nabízí pomoc s pěstováním sazenic, zavařováním úrody, přípravou pro vánoční jarmark, s přípravou ostatních aktivit již méně – zde bude oslovení rodinek formou cíleného osobního oslovení
  9. Rodinky dbají na společné stolování doma☺, o jídle s dětmi hovoří často
  10. Program SZŠ podporuje 37 respondentů z celkového počtu 45 zapojených rodinek☺

Anketa bude ještě více diskutována s rodiči na společné schůzce v září 2017.

Rodičovská anketa 1Rodičovská anketa 1Rodičovská anketa 1Rodičovská anketa 1