RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky

8. 11. 2019
Mateřská škola Pardubice - Polabiny, Brožíkova 450

Během cyklu ročních období mají děti možnost sledovat celý proces výroby chleba od zasetí až k pečení. Děti se tím také seznamují s dalším novým materiálem, kterým je těsto na chlebové bochánky. Podílí se na přípravě těsta již od prvopočátku.

Společně s tetou sledují proces výroby kvásku z vody, medu a kvasnic. Váží mouku, odměřují vodu a olej, přimíchávají sůl a přidávají ostatní potřebné ingredience. Střídají se při hnětení těsta a následně sledují celý proces kynutí. Děti společně s tetou vyklopí vykynuté těsto na vál, rozdělí na části a za doprovodu motivačních básní tvarují chlebové bochánky, které dále namáčí do vody a libovolně vybraných semínek. Bochánky pokládají na plech a po vložení do vyhřáté trouby pozorují proces pečení.

Odpoledne si děti odnášejí bochánky domů, aby se mohly podělit s celou rodinnou. Bochánky jsou opatřeny štítky se jmény dětí, aby si každý odnesl právě ten, který vypracoval sám.

Práce s těstem působí blahodárně na dětský organismus. Zažívají při něm všechny elementy (země, slunce – teplo, voda, vzduch), které se na přípravě chleba podílejí.

Zpracovala: Bc. Soňa Tomková

Dne: 8.11. 2019

RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1RITUÁL PEČENÍ CHLEBOVÝCH BOCHÁNKU na třídě s prvky waldorfské pedagogiky 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací