Řeřicha v českém jazyce

27. 4. 2018
Základní škola a mateřská škola obce Zbyslavice, příspěvková organizace

V rámci mezipředmětových vztahů často zařazujeme témata související se zdravým životním stylem, zdravou výživou, pěstováním plodin atd. do běžné výuky, třeba i českého jazyka.

Tentokrát jsem poznávali řeřichu. Je přece zdravá, léčivá a plná vitamínů. Před pár týdny jsme ji vyseli do truhlíků a teď už se nám na okně pěkně zelená a už je připravená, abychom si ji dali na chleba s pomazánkou.

Nejdříve jsme si ale řeřichu namalovali a pak děti skládali věty, kde si procvičily měkké a tvrdé i,y a také se dozvěděly spoustu nových informací o této léčivé rostlince. Když jsme už věděli, že je řeřicha plná vitamínů a důležitých minerálů, vyzkoušeli jsme jak chutná jako ozdoba na naší svačince.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací