První farmářský trh ve školce se vydařil!

Po zapojení školky do programu Skutečně zdravá škola jsme jako první veřejnou akci naplánovali a uskutečnili farmářský trh a to s podtitulem Malý festival dobré výživy a zdravého jídla. Přišla celá řada rodičů se svými ratolestmi i ostatní obyvatelé našeho malého města, aby u nás ve školce strávili příjemné dopoledne s bohatým programem pro děti a možností nakoupit spoustu zdravých dobrot u námi pozvaných prodejců. Město nám zapůjčilo stánky, někteří farmáři, kteří se nemohli sami zúčastnit nám alespoň věnovali užitečné sponzorské dary ve formě dýní (na dlabání) a jablíček (vlastně také na dlabání ;-)).

Na stáncích nechybělo zdravé pečivo, med, koření a bylinky, zdravé občerstvení a mlsání, nakládaná zelenina a omáčky od prověřeného výrobce a ani kvalitní káva. Děti měli plné ruce práce s plněním úkolů, které pro ně vymyslely a připravily paní učitelky. Rodiče si tak mohli v klidu prohlédnout nabídku na stáncích nebo se zúčastnit některé z přednášek, které probíhaly současně s trhem. Zkrátka každý si našel to své a ohlasy byly velmi pozitivní! My z toho máme radost a už teď se těšíme na další akci!

Zde si můžete přečíst reportáž v Kolínském deníku.

První farmářský trh ve školce se vydařil!  1První farmářský trh ve školce se vydařil!  1První farmářský trh ve školce se vydařil!  1První farmářský trh ve školce se vydařil!  1První farmářský trh ve školce se vydařil!  1První farmářský trh ve školce se vydařil!  1První farmářský trh ve školce se vydařil!  1První farmářský trh ve školce se vydařil!  1První farmářský trh ve školce se vydařil!  1První farmářský trh ve školce se vydařil!  1První farmářský trh ve školce se vydařil!  1První farmářský trh ve školce se vydařil!  1První farmářský trh ve školce se vydařil!  1První farmářský trh ve školce se vydařil!  1První farmářský trh ve školce se vydařil!  1