Projektový den se Skutečně zdravou školou v ZŠ Waldorfské v Pardubicích

Projektový den se Skutečně zdravou školou se konal 1. prosince 2018 v rámci tradičního školního Adventního jarmarku, od 11. do 16. hodiny.

Program akce:

• Ochutnávka občerstvení, které připravili žáci společně s kuchařkami
  • Představení místních producentů, kteří jsou zároveň dodavateli do naší školní jídelny, možnost zakoupení jejich produktů
  • Představení aktivit projektu, které již proběhly, formou foto a video prezentace

Žáci 9. třídy připravili letos společně s paní kuchařkami řízky, které pak byly šetrně usmaženy v konvektomatu. Návštěvníci jarmarku mohli ochutnat i další pokrmy z kuchyně deváťáků: bramborový salát, palačinky, bramborové placičky či pomazánky.

Z místních producentů se představila Naše Dobrá pekárna z Třibřich (vítězové mnoha ocenění soutěže Regionální potravina) se svými tradičními kvasovými chleby a Minimlékárna Juliana z Tuněchod s mléčnými produkty. Návštěvníci mohli jejich výrobky ochutnávat a nakupovat.

V 10 hodin, při zahájení Školní akademie, která předcházela Adventnímu jarmarku, představila akční skupina (Kruh Skutečně zdravá škola) – zástupci školní jídelny a rodičů – promítání snímku složeného z fotografií a videí z aktivit projektu a účastníci byli takto oficiálně pozváni. Toto promítání se setkalo s velkou účastí jak dětských, tak dospělých návštěvníků a s velmi pozitivní odezvou. Setkání zároveň sloužilo jako možnost komunikace souvisejících dotazů apod. Promítání jako takového se zúčastnilo přes 100 zájemců.

Na video se můžete podívat zde: