Projekt Zdraví dětem

Naše školka se zapojila do projektu Zdraví dětem, který byl realizovaný formou vzdělávacích bloků. Projekt Zdraví dětem je zaměřený na boj s dětskou obezitou a poruchy příjmu potravy. Jedná se o přednášky, kurzy akreditované MŠMT, vytvořené za pomoci odborných pedagogických pracovníků. S celým projektem jsme byli velmi spokojení a myslíme, že byl přínosem pro děti, pedagogy a celou mateřskou školu.

• Na konci přednášek získává dítě, ucelený přehled o zdravém životním stylu a jeho aplikaci v životě.
  • Nastartování či prohloubení pozitivní interakce mezi žáky v kolektivu a s třídním učitelem - zdravé třídní klima.
  • Tým lektorek je tvořen výhradně z  pedagogů s  dlouholetou praxí a odpovídajícím odborným vzděláním  v  oblasti zdravé výživy.
  • Neziskové organizace i projekt Zdraví dětem jsou držiteli akreditace MŠMT, projekt Zdraví dětem splňuje minimální program primární prevence dle specifikace MŠMT.