Projekt "Neplýtváme jídlem"

24. 2. 2023

Celý tento týden nás provázel projekt nazvaný „Neplýtváme jídlem“. Hlavní motivací bylo pro nás kladně motivovat děti, aby dojídaly své jídlo a neplýtvaly tak potravinami. Po každém jídle děti vážily zbytky potravin ve třídě a byly překvapené, kolik jídla se vyhodí. Po celý týden jsme dětem prostřednictvím prožitkového učení vysvětlovali důležitost celého projektu. Do každé třídy jsme vytvořili tabulku se značkami dětí, kde si děti samy po jídle lepily samolepku v případě, že jídlo snědly (alespoň částečně). Po jídle děti také měly možnost ohodnotit smajlíkem, jak jim jídlo chutnalo.

Projekt "Neplýtváme jídlem" 1Projekt "Neplýtváme jídlem" 1Projekt "Neplýtváme jídlem" 1Projekt "Neplýtváme jídlem" 1Projekt "Neplýtváme jídlem" 1