Projekt Luštěniny

22. 9. 2021

Luštěninová výzva byla v září úkolem číslo jedna. Cílem projektu bylo seznámit děti s hráškem a luštěninami obecně, všímat si jejich využití v jídle a uvědomit si jejich význam.

Prostřednictvím tématu Lustěnin jsme s dětmi uskutečnili mnoho vzdělávacích činností a prožitkového učení. Děti se podívali na video o hrášku. Vytvořili jsme si kamarády Hrášky, který dohlížejí na to aby děti lustěniny alespoň zkusily. Dále jsme se přesunuli do pohádek, kde jsme se na jeden den stali princeznami na hrášku. Spinkání na hrášku jsme samozřejmě museli vyzkoušet! Další den jsme se stali popelkami a děti třídili luštěniny podle druhu do připravených mističek, poté jsme si je vystavili na nástěnce. Další den jsme zase odzkoušeli pozornost dětí při poslechu pohádky O Budulínkovi. A abychom si vytvořili pěknou vzpomínku, museli jsme si hrášek také vyrobit. Výtvarná práce na téma hrášku byla skupinovou prací dětí.

A abychom si o luštěninách jenom nepovídali a nehráli si s nimi, museli jsme je také ochutnat! A o to se postaraly naše paní kuchařky, které nám je vaří pravidelně, ale tentoktát jsme se dětmi u každého jídla zaměřili na hledání a pojmenovávání druhů luštěnin. Ochutnali jsme například: čočkovou kaši, polévku černé a červené čočky, hrachovou polévku a hrstkovou polévku, která byla na hledání druhů opravdu pestrá.

Dále plánujeme nechat lušteniny naklíčit a v zimě s nimi nakrmíme ptáčky, aby byli zdraví jako my. Tak nám držte palce, ať se nám to všechno podaří :-)

Projekt Luštěniny 1Projekt Luštěniny 1Projekt Luštěniny 1Projekt Luštěniny 1Projekt Luštěniny 1Projekt Luštěniny 1Projekt Luštěniny 1