Příměstský tábor Řemeslníkem na vlastní kůži

22. 8. 2019

V týdnu od 12. do 16. srpna proběhl v Lesokruhu příměstský tábor pro děti od 3 do 6 let nazvaný Řemeslníkem na vlastní kůži. 25 dětí ze širokého okolí mělo možnost si vyzkoušet různá řemesla.

V pondělí dopoledne jsme se stali hrnčíři a „uplácali“ si z keramické hlíny originální mističky či talířky. Úterní dopoledne jsme se věnovali malířství-natěračství a pomocí štětek a válečků řádně natřeli na bílo betonovou zeď, poté se z nás stali malíří-umělci a každý vytvořil vlastní obraz. Středa byla rezervována pro projížďku na ponících a pro šperkaře – vznikly různobarevné korále a náramky. Ve čtvrtek řezbáři vyráběli hudební nástroj z javorového a bezového dřeva, truhláři pomocí vrtačky a hřebíků fotoaparát z minulého století a tkalci ze starých prostěradel utkali podložku na sezení. Každé odpoledne jsme něco kuchtili: v pondělí semínkové krekry, v úterý koka sušenky, ve středu kořeněné mandle a ve čtvrtek perník z cukety na páteční snídani. Ve čtvrtek jsme totiž ve školce přespávali. V pátek postavili zedníci cihlovou zeď a odpoledne vyvrcholilo trhem výrobků dětí, kdy měl každý své místečko na tržišti, prodával své výtvory rodičům a za utržené „peníze“ si ve stánku mohl nakoupit výše uvedené dobroty. Všichni jsme si týden báječně užili :)

Jako důkaz parádního zážitku si dovolujeme přiložit milé recenze:

„Děti i my rodiče jsme táborem v Lesokruhu nadšeni, a je-li to možné, rezervujeme si místo i na příští rok:) Moc mě dnes překvapilo a potěšilo, když se u nás u oběda dnes ozvalo " děkujeme matce přírodě, a  naší mamince" :)) Votroubkovi“

„Milé průvodkyně z Lesokruhu, rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za úžasný příměstský tábor. Ačkoliv nám každé ráno loučení doprovázel smutek, každé odpoledne nás čekalo ve školce usměvavé, ohromně šťastné a strašně špinavé dítě, které odmítalo jít domů, protože je to tam prostě prima. Dlouhé vyprávění co se ten den dělo, jak dobré bylo jídlo, kdo co kdy a kde říkal a dělal :) nás provázelo celým zbylým odpolednem i večerem. Závěrečný trh byl jen třešinkou na dortu, kdy jsme si domů odnesli krásné výrobky, něco dobrého na zub a hlavně pocit štěstí, že naše dítě zažilo spoustu bezvadných chvil a zážitků, díky nimž budou tyto prázdniny zase o něco "víc super". :) Děkujeme!!! Drašnerovi“

„Ahoj, Eliška byla stejně jako ze školky mooc spokojená. Myslím si, že jí to tak nějak splynulo se školkou, že vlastně nepochopila moc, že jde o tábor. To až tím přespáváním se to tak krásně završilo. O tom jsme slyšeli doma celý týden, že bude spát s dětmi ve školce i po tmě. Kupodivu nám každé odpoledne i vyprávěla, kde jste byli a co jste se naučili. A také, že jste něco moc hezkého vytvořili, ale to nám rozhodně říct nemůže, protože to je veeeliké překvapení :)
Tím, že jsem doma, tak jsme chvíli váhali, zda ji na tábor přihlásit, když "hlídání" nepotřebujeme, ale nelitujeme ani minutu, že jsme to udělali. Tak smysluplně využitý čas, že si děti hrají a zároveň se učí spoustu nových věcí ani o tom nevědí, to je k nezaplacení...tolik zážitků bychom jí doma zatím určitě nemohli poskytnout, dokud je Štěpánka miminko. Jsme moc rádi, že se Eliška učí žít v souladu s přírodou a musím přiznat, že v leckterých situacích si poradí lépe než já...na sobotním výletě si dost zamazala ruce, tak pak před jídlem říkám, že je musíme někde umýt, že takhle jíst nemůže..."Mami, vždyť je mokrá tráva, tak si je pořádně omyju v trávě a pak mi je jen utřeš." No, jak jednoduché, že :) Děkujeme, Fofovi :)“