Prezentace a ochutnávky

V rámci projektu "Skutečně zdravá školka", při plnění bronzového stupně jsme měly možnost s paní ředitelkou navštívit MŠ v centru Ostravy, která vytvořila prezentaci a ochutnávku zdravé stravy pro děti.
Paní kuchařka v MŠ prezentovala vynikající pokrmy – pomazánky, například z červené řepy, okurky s domácími sýrem a bylinkami, tvarohovou pomazánku se žampiony a různé úpravy zeleniny a ovoce tak, aby dětem chutnaly a nadchly k nakousnutí ochutnat je.
Mě osobně nadchl recept dezert - chia s jablky, skořicí a lesním ovocem. Připraveny byly také polévky, opět vynikající chuti.
Na setkání byl také zástupce firmy Tropico. Díky tomu jsme měli možnost vyzkoušet si rúzné ovocné čaje a šťávy, vše v přírodní kvalitě. Také moc chutnaly.

Děkujeme za vše, toto setkání bylo pro nás velkým přínosem a motivací pro naši kuchyň.

Šárka Hantlová
Zástupce pro projekt "Skutečně zdravá školka" na naší MŠ.