Převzali jsme bronzový certifikát

12. 11. 2018

V sobotu 10. 11. 2018 jsme na celostátní konferenci Skutečně zdravé školy (dále jen SZŠ) převzali bronzový certifikát pro naší MŠ.  Na získání certifikátu jsme pracovali rok a půl společně s kuchařkami, rodiči a vedením MŠ. Program SZŠ je komplexní program kvalitního školního stravování a vzdělávání o jídle. Snaží se, aby si děti jídla vážily, dokázaly si jej vychutnat a věděly, odkud jídlo pochází a jak vzniká. V naší MŠ jsme zavedli nová výživná, atraktivní a rozmanitá jídla. Výchovu ke zdravému životnímu stylu a zdravému stravování jsme začlenili do našeho ŠVP především v podtématech: U zajíce na zahrádce, Od semínka ke kytičce, Voda voděnka, Tajemství přírody, Planeta Země. Děti se tak přirozenou formou seznamují se základy ekologie, zásadami zdravého životního stylu a budují si vztah k přírodě a zvířatům.   S místními farmáři jsme seznámili děti prostřednictví Dětského farmářského dne, který jsme uspořádali na podzim 2017 a na jaře 2018. Děti si vybudovaly bylinkovou zahrádku, o kterou se pravidelně starají.

Provozní zaměstnanci se zúčastnili odborných školení. Ve spolupráci s MAP Louny jsme přímo v MŠ zrealizovali školení s odbornými ukázkami a vařením.

Během získávání certifikátu jsme narazili na jeden problém a tím je zabezpečení BIO potravin. Částečně se nám povedlo zavést nové dodavatele, ale v našem regionu stále postrádáme možnosti větší spolupráce.

Bronzový certifikát SZŠ má 34 MŠ v republice, my jsme druhou MŠ v Ústeckém kraji. Hned po příjezdu z konference jsme začali pracovat na stříbrném certifikátu.

Převzali jsme bronzový certifikát 1Převzali jsme bronzový certifikát 1Převzali jsme bronzový certifikát 1