Předání bronzového certifikátu na Skaláčkovo festiválku

22. 6. 2017

Ve školním roce 2016/2017 se jsme se přihlásili do programu SZŠ a po splnění všech požadovaných kritérií i získali bronzový certifikát. Jeho slavnostní předání jsme spojili se slavností konce školkového roku a uspořádali jsme akci nazvanou Skaláčkův festiválek.

Sešli jsme se v nedalekém autokempu Sedmihorky na louce u Libuňky. Hned po oficiálním zahájení proběhlo předání certifikátu, na které přijela koordinátorka SZŠ pro Liberecký kraj paní Radka Ondrušková, starosta obce Sedmihorky s paní ředitelkou nově vznikající spřízněné školky a místostarostka města Turnova. Pozvání také přijal i pan redaktor místního tisku Turnovsko v akci, který krátce před tím strávil jedno dopoledne v naší školce, které pak moc hezky zpracoval do reportáže (https://www.turnovskovakci.cz/obce-skoly/kazdy-den-lese-ve-skalaku-deti-lesni-skolky-ziji-souladu-prirodou/)

Po předání certifikátu následoval kulturní program. Na něm vystoupili dvě hudební uskupení složené z řad rodičů a přátel školky. Po té proběhlo velmi hezké loutkové představení, které vtáhlo do děje nejenom děti, ale i dospělé. A na závěr proběhla velmi svérázná módní přehlídka Skaláčkovo módní výstřelky sezóny 2016/2017 s dražbou modelů. Předváděné modely tvořily zapomenuté kousky dětského oblečení za celý předešlý školkový rok.

Během festiválku bylo k dispozici "skutečně zdravé":-) a velmi chutné občerstvení, které převážně připravili a donesli rodiče dětí.

Akce se velmi vydařila, setkali jsme se na ní rodiče, příbuzní a přátelé dětí školku navštěvujících, ale i těch, kteří již odešli do škol. Domů nás v podvečer vyhnala až bouřka.