Praktické školení pro pracovníky školní jídelny

13. 12. 2021

V listopadu 2021 proběhlo v MŠ Vratimov praktické školení pro pracovníky školní jídelny pod záštitou Skutečně zdravé školy. Celé akce se zúčastnilo šest kuchařů z našeho zařízení a 4 pracovníci školních jídelen z blízkých mateřských škol. Lektorem byl šéfkuchař Michal Křepelka, který k nám zavítal až z daleké Prahy a s přítomnými pracovníky se podělil o své bohaté pracovní zkušenosti nejen u nás, ale i ze zahraničí. Cílem celé akce bylo naučit se lépe zefektivnit svou práci prostřednictvím využití konvektomatů a tím tak ušetřit cenný čas, kterého je v kuchyni stále nedostatek. To vše v souladu se standardy Skutečně zdravé školy.

Po počátečním přivítání, se začali kuchaři věnovat přípravě pomazánek a salátů. Společně chystali suroviny na pomazánku z pečených paprik, čočkovou pomazánku, čočkový salát s pórkem, jáhlový puding a další. Lektor zúčastněným dával cenné informace a doporučení k procesu vaření, technologickému postupu, ale i ohledně využití jiných – náhradních surovin.

Z hlavních jídel si vyzkoušeli uvařit krutí sekanou s paprikou, burrito s kuřecím masem, cizrnové karbanátky s hovězím či dýňový nákyp. Celé školení trvalo 8 hodin.

Tuto akci hodnotili všichni zúčastnění velmi kladně. Vyzdvihovali zejména její praktickou stránku, kdy se během celé doby mohli dotazovat, sdělovat si vzájemné zkušenosti a zároveň si vše mohli vyzkoušet přímo v praxi.  Akce byla velmi zdařilá a mám za to, že by všichni uvítali, kdyby se toto praktické školení pořádalo pravidelně každým rokem. Panu šéfkuchaři Michalu Křepelkovi patří velký dík za čas a energii, který do projektu dal. Rovněž patří poděkování paní Karolině Kallmünzerové – koordinátorce Skutečně zdravé školy, že se ujala organizace této akce.

Závěrem mohu za naše zařízen konstatovat, že jsme již začali zařazovat do jídelníčku nové recepty a naší strávníci tak mohli ochutnat například dýňový nákyp či krutí sekanou s paprikou.

Bc. Lucie Pokludová – vedoucí školní jídelny

Praktické školení pro pracovníky školní jídelny 1Praktické školení pro pracovníky školní jídelny 1Praktické školení pro pracovníky školní jídelny 1Praktické školení pro pracovníky školní jídelny 1Praktické školení pro pracovníky školní jídelny 1
Zpět na výpis