Podzimní sklizeň v lesní mateřské škole

Naši Medvíďata a Liščata ze všechno nejraději pracují s hlínou, když mohou něco vyhrabávat nebo sázet. Proto jsme moc rádi, že můžeme mít na naší zahrádce hned tři záhony, kde děti mohou pěstovat vše možné – zeleninu, ovoce, luštěniny a různé léčivé bylinky. Na podzim přišel čas jednoleté rostlinky vytrhat, bylinky zastřihnou, shrabat listí a sníst poslední úrodu z našich ovocných stromků. Pro děti to byla jedna z nejoblíbenějších svačin z celého roku, protože si mohly samy trhat jablíčka a blumy přímo ze stromků.

Už se moc těšíme na další zahrádkářskou sezónu, kdy se budeme moci celý den rýt v hlíně a pozorovat, jak nám příroda naši péči o ní vrací bohatou úrodou.

Podzimní sklizeň v lesní mateřské škole 1Podzimní sklizeň v lesní mateřské škole 1Podzimní sklizeň v lesní mateřské škole 1Podzimní sklizeň v lesní mateřské škole 1