Plýtvání potravinami

Žáci ze školní družiny se v měsíci květnu a září tohoto roku vydají udělat průzkum plýtvání potravinami ve školní jídelně. Myslíme, že na poprvé se toho ujali velmi zodpovědně. Z jejich výsledků jsme vytvořili opatření na plýtvání potravinami a budeme je po určitě sledovat a během školního roku uděláme průzkum další, ale tentokrát bude trvat celý týden.  Vypracovali jsem Opatření ke snížení plýtvání jídlem - Pravidelně budeme provádět audit zbytků jídla v jídelně - jednou za školní rok po dobu jednoho týdne. Paní kuchařky se budou více zamýšlet nad kombinacemi jídel. Například u vypozorovaného neoblíbeného jídla u dětí dáme druhé jídlo, které je na tom s oblíbeností lépe.  Umíštíme na nástěnku ve školní jídelně fotografie a složení u těch jídel kde to nevyplývá z názvu. Opakovaná edukace rodičů a dětí o odhlašování obědů. Budme se snažit o větší kompostování slupek na Staročeské zahrádce. Pokusíme se od osvěty zapojit i učitelé a žáky na místní základní škole a gymnáziu.

Plýtvání potravinami  1Plýtvání potravinami  1Plýtvání potravinami  1Plýtvání potravinami  1Plýtvání potravinami  1Plýtvání potravinami  1Plýtvání potravinami  1Plýtvání potravinami  1