Piknik u příležitosti Mezinárodního dne lesních mateřských škol

8. 5. 2018

V Lesokruhu jsme už od rána s dětmi připravovali dobroty. Nejprve jsme nasbírali bršlici, kopřivu a šťovík na smoothies. Poté přišel čas na těsto na žitné rohlíky, které báječně vykynulo, krásně se zpracovávalo a daly se z něj tvořit nejen bochánky, ale i spirály a copánky. Chyba ovšem nastala v teplotě školkové trouby, která už asi netopí na tolik stupňů, kolik ukazuje, a tak se rohlíky ani po dvou hodinách nepodařilo upéct tak, aby nebyly uvnitř syrové. Holt vždycky se nám nezadaří každé dílo, a tak si na nich můžou pochutnat aspoň ptáci navštěvující kompost. Pomazánku z medvědího česneku jsme měli hotovou raz dva, a tak děti oloupaly a nakrájely jablíčka, mrkve, pomeranče, zázvor a červenou řepu na nejzdravější a nejbarevnější smoothies na světě. Odpoledne přicházejí babičky a společně se svými vnoučaty sázejí květiny na náš nový záhon pro motýly a včely. Pak jsme naložili dobroty na kárku, popadli košíky s pitím a přesunuli se na lesní mechový palouček, kde se koná piknik. Připojili se k nám nejen rodiče a babičky, ale i koordinátorka ze Skutečně zdravé školy. Odpoledne bylo báječné, přesně tak, jak jsme si ho naplánovali: zazpívali jsme si s hymnu lesních školek, zobali mňamky od maminek, ochutnávali smoothies, tančili, metali kotrmelce, házeli polštáři, smáli se, povídali si a užívali si pikniku plnými doušky. Meteorology předpovídané kroupy byly naštěstí jen planým slibem (protože nemají tušení, že máme s tátou Vesmírem i mámou Přírodou výtečné vztahy :)), a tak jsme parádní den ukončili s nohama špinavýma, ale suchýma.