Pěstování microgreens v naší školce :-)

27. 4. 2021

Na přelomu února a března se naše školka zapojila do projektu "Pěstování microgreens" v MŠ. Vzhledem k uzavřeným školkám, se do pěstování museli pustit  děti doma za pomoci  rodičů. Rodiny dostaly podrobné instrukce – co vysévat a jak postupovat. Kdo chtěl, mohl si semínka vyzvednout ve školce.Od dětí jsme získávaly krásnou zpětnou vazbu ve formě videí, fotografií i dopisů. Především jedné rodině projekt nesmírně sedl a do pěstování se pustily s nesmírným nasazením. Experimentovaly, ochutnávaly a vysévaly i jiná semínka, výsledné microgreens používaly k ozdobě snídaní, obědů i večeří. Vše bohatě dokumentovaly a z fotek je vidět neskutečný zápal do práce a nadšení z výpěstků.

Dle dětí jsou nejchutnější microgreens z červené řepy. Dobrou chuť.

Pěstování microgreens v naší školce :-) 1Pěstování microgreens v naší školce :-) 1Pěstování microgreens v naší školce :-) 1Pěstování microgreens v naší školce :-) 1