Perníkaření

Někdy přiloží ruku k dílu děti, jindy se k němu scházejí naše šikovné „babičky“, aby spolu s paní kuchařkou Maruškou upekly požadované tvary. Potom přicházejí ke slovu naše maminky, sestry, tety a paní učitelky a právě ony vykouzlí na tvarech půvabné zdobení. Takto se nám již podruhé podařilo napéct 250 kusů srdíček pro Popálky. Jedná se o dobročinnou charitativní akci, kdy výtěžek z prodeje perníků pomůže vážně popáleným lidem. Samozřejmostí je i pečení perníků na Mikulášskou nadílku pro drobotinu v obci a ve školce. Novinkou byly perníky na první ročník „Vídeňských vánočních trhů“. Výtěžek ze zdařilé místní akce putoval na konto Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK FN Brno. V závěru roku si ještě děti napekly zdravé perníky, linecké cukroví a rohlíčky na besídku u stromku. Nyní nás čeká Karneval, a proto se opět scházíme, budeme zpracovávat velkou dávku voňavé hmoty. Radost z nich budou mít především ty děti, kterým jsou určeny jako odměna za účast v soutěžích na místním karnevalu. Ale - protože myslíme „na zadní kolečka“ – jednou ze soutěžních disciplín bude právě zdobení perníků sněhem a výroba perníkové chaloupky, byť jenom z papíru.

Perníkaření 1Perníkaření 1Perníkaření 1Perníkaření 1Perníkaření 1Perníkaření 1Perníkaření 1Perníkaření 1