Pečení domácí granoly

11. 2. 2021
Mateřská škola Malínek, Liberec, Kaplického 386, přísp. org

V měsíci únoru jsme se společně s našimi dětmi rozhodli obohatit si sami kaše, které nám paní kuchařky připravují ke svačinkám. Rozhodli jsme se upéct si svou vlastní křupavou granolu.

Základ jsme vytvořili z celozrných ovesných vloček, které jsme smíchali společně s pokrájenými oříšky, medem, sušeným ovocem, různými semínky a jablečným pyré. Děti pomáhali ve všech krocích procesu. Krájeli oříšky na menší kousky, odměřovali jednotlivé suroviny a míchali a přendávali vše na plechy, které si poté převzaly paní kuchařky a granolu nám upekly.

Druhý den si děti svou kaši ozdobili touto granolou. Bylo vidět, že jsou pyšné na svůj počin a prázdné misky vypovídali o tom, že opravdu chutnala skvěle.

Pečení domácí granoly 1Pečení domácí granoly 1Pečení domácí granoly 1Pečení domácí granoly 1Pečení domácí granoly 1Pečení domácí granoly 1Pečení domácí granoly 1