Pečeme zdravý štrůdlík

Tento týden ve třídě Berušek, proběhl jeden den v duchu JABLÍČKOHRANÍ.

Děti hrály různé jablíčkové hry, výtvarně tvořily, zkoumaly tvar a barvu jablíček, cvičily s jablíčky, povídaly si s paní učitelkou o sklizni jablíček a jejich zpracovní do pokrmů. Celým dnem je provázelo jablíčko jménem Šťopinka, které dětem představilo babičku a dědečka z písničky "Měla babka, čtyři jabka", kterou paní učitelka dětem zdramatizovala. Babička dětem následně prozradila recept na svůj zdravý štrůdlík.

Babička dětem postupně říkala ingredience, které potřebují k výrobě štrůdlíku a děda nesměle přihlížel. Děti válely těsto, loupaly a strouhaly jablíčka, kladly jablíčka na vyválené těsto, sypaly cukříkem a skořicí a na závěr potíraly štrůdlík vajíčkem. Každé dítko se podílelo svým kouskem a určitou činností.

Děti vše zvládly a nemohly se dočkat, až štrůdlík vychladne a budou si ho moci sníst. :-)