Pečeme svatomartinské rohlíčky

Přestože nás v minulém týdnu postihla velká nemocnost, na svatomartinské tradice jsme nezapomněli. Kromě stylového jídelníčku jsme pekli i svatomartinské rohlíčky s makovou náplní. Tentokrát jsme zvolili tvarohové těsto, které je možné využít i na jablkový závin, či marmeládové šátečky.

Děti se aktivně do přípravy i samotného pečení zapojili, činnost zaujala i naše nejmenší. Nakonec všichni s napětím očekávali samotný výsledek. Vůně rohlíčků se linula celou školkou, a následná ochutnávka byla odměnou všem malým kuchařům.

O recept se se všemi rádi podělíme:

150g měkkého tvarohu

150g Hery

250g hladké houky

Vypracované těsto necháme hodinu odležet, poté rozdělíme na dvě části, ze kterých vyválíme kruh a ten rozkrájíme na trojúhelníčky. Dovnitř dáme makovou náplň, smotáme do tvaru rohlíku. Pečeme v rozehřáté troubě 180 ˚C – 200 ˚C asi 20 minut. Horké pocukrujeme.

Přejeme dobrou chuť!