Pečeme společně

11. 11. 2020

Slané podkovy pro příjezd svatého Martina na bílém koni S dodržením všech hygienických pravidel a nařízení jsme si dne upekli společně slané podkovy. Jarmilka nám zadělala za asistence několik děvčat hned ráno - použila slané nekynoucí těsto na slané preclíky: 1kg špaldové mouky 2x droždí 4x žloutek sůl trochu mléka 300g másla Na pomazání rozšlehané vajíčko A na posypání : kmín či mák (dle samotného přání našich nejmenších) Děti si těsto nejprve prodělaly, poté vytvarovaly válečky do tvaru podkovy a nakonec zdobily dětským nádobím- příbory a vykrajovátka. Ještě před upečením si ji natřely vajíčkem a posypaly dle jejich chuti a přání. Jarmilka nám podkovy pro svatého Martina a jeho koníka upekla. Celá školka se rázem ocitla ve voňavém snu v očekávání návštěvy Martina, který bohužel ani letos do Veltěž nepřijel. Místo sněhu tedy sypeme letos kmín a mák ????

Pečeme společně 1Pečeme společně 1