Pampeliškový med v lesní školce

V Lesní mateřské školce Pampeliška jsme v polovině května vařili "pampeliškový med". Děti nejprve natrhaly krásně žluté otevřené květy pampelišky do proutěného košíčku. Celkem se na zahradě školky nasbíralo více než 200 květů. Po očištění a záchraně schovaných broučků jsme kvítky zalili vodou a vše jsme nechali odležet do dalšího dne. Následující den jsme pampelišku povařili s 2 pokrájenými citrony na kostičky a vše scedili přes sítko a gázu. Získanou tekutinu jsme několikrát prohřáli s cukrem až do jejího zhoustnutí. Školkou se tak celý den linula krásná vůně. Horkou tekutinu paní učitelky nalily do připravených sklenic a označily nálepkami. Příští vaření medu ozvláštníme meduňkou či mátou a také pomerančem. Dětmi s láskou a zájmem vařený med či sirup určitě bude nápomocný v boji s nachlazením.

Pampeliškový med v lesní školce 1Pampeliškový med v lesní školce 1Pampeliškový med v lesní školce 1Pampeliškový med v lesní školce 1