Pampeliškový med

V zahradě naší školky se trávníček také probudil a rozkvetlo na něm spoustu žlutých hlaviček. Děti se s radostí pustily do sbírání květů a nebylo jich málo. Napočítali jsme jich rovných 200 a pak už nezbývalo nic jiného, než se pustit do výroby medu. A kdo si chce tento chutný pampeliškový med také vyrobit, níže uvádíme recept. Dobrou chuť :-)

Pampeliškový med

200 květů pampelišek

1 l převařené vody

2 citróny

1 kg třtinového cukru

Květy zalijeme převařenou studenou vodou a přidáme na kolečka nakrájené citróny. Necháme 24 hodin vyluhovat. Scedíme přes jemné pláténko, přidáme cukr a pomalým varem vaříme do konzistence medu.

Pampeliškový med 1Pampeliškový med 1Pampeliškový med 1Pampeliškový med 1Pampeliškový med 1Pampeliškový med 1Pampeliškový med 1Pampeliškový med 1Pampeliškový med 1Pampeliškový med 1Pampeliškový med 1