Paběrkování 3. a 4. třídy ve Skřeněři

Za jednoho z posledních slunných dní se děti ze třetí a čtvrté třídy v rámci svých vyučovacích epoch - týkajících se půdy, obdělávání pole, setí a sklizně - vydaly na paběrkování na Biofarmu Skřeněř. Plni elánu se ihned vrhly na pole, kde nacházely jako cenný poklad i malé cibulky velikosti stroužků česneku. Poté pomohly sbírat vyorané brambory a jediným problémem bylo, že traktor je vyorával moc pomalu, děti měly bedýnku naplněnou za chvilku.

Za odměnu si každý mohl ze země vytáhnout mrkev, která se sice ještě nesklízela, ale v záplavě dalších těch čtyřicet kousků nechybělo. Vzhledem k tomu, že mrkev byla velká jak bílá ředkev, se jen těžko věřilo faktu, že na farmě hnojí pouze kompostem a zeleným hnojivem. A zlatým hřebem dvouhodinové návštěvy byla realizace pohádky o veliké řepě. Děti ji sice zvládly ze země tahat samy, ale nad velikostí někdy žasl dokonce i pan Zídek, který nás trpělivě celé dopoledne doprovázel a na závěr nám daroval čtyři pytle řepy a několik dýní hokkaido do naší školní jídelny. Možná že se po dnešním dopoledni stane červená řepa oblíbenou součástí jídelníčku dětí? Každopádně máme příští rok přislíbenou pomoc při sklizni hrášku, na což se už teď těšíme. Mňam.

Petra Krobotová, třídní učitelka 4. třídy