Ovocný den na ZŠ Oskol Kroměříž

20. 11. 2019
Základní škola Oskol Kroměříž

Ovocný den

Každá třída si připravila své povídání, obrázky a ukázky jak ovoce podzimního, domácího i exotického.

V hodinách Českého jazyka jsme si o ovoci povídali, v Matematice počítali slovní úlohy, vyhledávali na internetu zajímavosti o exotickém ovoci, ve Výtvarné výchově nebo v Pracovních činnostech jsme malovali nebo modelovali ovoce, také jsme poznávali ovoce podle chuti, zpívali písničky a četli článek z čítanky. V některých třídách si vyráběli různé ovocné saláty. Nejzajímavější pro žáky ale byla výstavka přinesených produktů z ovoce – kompoty, džemy, džusy, mošty, ovocné čaje, přesnídávky, tyčinky a křížaly.

Ve naší třídě se všichni těšili na soutěž o nejlepší ovocný koláč. Zúčastnili se skoro všechny maminky nebo babičky, které poslaly své výrobky. Žáci s paní učitelkou vybírali podle chuti z několika druhů závinů, koláčů, buchet, dortíků, muffinů nebo řezů. Nejvíce bodů získaly Anežčiny řezy. Byly vážně výborné! Také jsme si prohlédli dokument o sběru ananasu  a vinné révy.

Na závěr dopoledne jsme si zasoutěžili v malém kvízu a pak už jsme na bohatém rautu snědli všechny přinesené dobroty.

Všem, kteří přispěly k tomuto pěknému dni, patří poděkování. Náš ovocný den ve škole se vydařil a už se těšíme na další téma v příštím roce.

 Machalová Alena, ZŠ Oskol Kroměříž

Ovocný den na ZŠ Oskol Kroměříž 1Ovocný den na ZŠ Oskol Kroměříž 1Ovocný den na ZŠ Oskol Kroměříž 1Ovocný den na ZŠ Oskol Kroměříž 1Ovocný den na ZŠ Oskol Kroměříž 1Ovocný den na ZŠ Oskol Kroměříž 1Ovocný den na ZŠ Oskol Kroměříž 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací