Ovocný den na ZŠ Oskol Kroměříž

20. 11. 2019
Základní škola Oskol Kroměříž

Ovocný den

Každá třída si připravila své povídání, obrázky a ukázky jak ovoce podzimního, domácího i exotického.

V hodinách Českého jazyka jsme si o ovoci povídali, v Matematice počítali slovní úlohy, vyhledávali na internetu zajímavosti o exotickém ovoci, ve Výtvarné výchově nebo v Pracovních činnostech jsme malovali nebo modelovali ovoce, také jsme poznávali ovoce podle chuti, zpívali písničky a četli článek z čítanky. V některých třídách si vyráběli různé ovocné saláty. Nejzajímavější pro žáky ale byla výstavka přinesených produktů z ovoce – kompoty, džemy, džusy, mošty, ovocné čaje, přesnídávky, tyčinky a křížaly.

Ve naší třídě se všichni těšili na soutěž o nejlepší ovocný koláč. Zúčastnili se skoro všechny maminky nebo babičky, které poslaly své výrobky. Žáci s paní učitelkou vybírali podle chuti z několika druhů závinů, koláčů, buchet, dortíků, muffinů nebo řezů. Nejvíce bodů získaly Anežčiny řezy. Byly vážně výborné! Také jsme si prohlédli dokument o sběru ananasu  a vinné révy.

Na závěr dopoledne jsme si zasoutěžili v malém kvízu a pak už jsme na bohatém rautu snědli všechny přinesené dobroty.

Všem, kteří přispěly k tomuto pěknému dni, patří poděkování. Náš ovocný den ve škole se vydařil a už se těšíme na další téma v příštím roce.

Machalová Alena, ZŠ Oskol Kroměříž