"Ovocné bonbónky"

18. 10. 2021
Mateřská škola "Beruška"

Pro přípravu našich bonbónků jsme použili mrkev a jablka. S pomocí dětí jsme nejprve ovoce a zeleninu odšťavnili (děti šťávu ochutnaly), ovocno-zeleninovou tekutinu jsme nalili do malého hrnce a pomalu přiváděli k varu. Než se tekutina začla vařit přidali jsme dvě lžičky agaru, rozmíchali a několik vteřin povařili. Uvařenou hmotu jsme nalili do formiček a nechali stuhnout. Za půl hodinky se daly bonbóny vyjmout z forem a děti mohly ochutnávat. Společně jsme byli překvapeni jak jednoduchým způsobem můžeme uspokojit sladké chutě dětí.