Ovocné bonbónky

V rámci zdravé výživy jsme si s dětmi povídali, jaký vliv mají sladkosti na naše zdraví. Děti hned odpovídaly, že časté mlsání bonbónů, lízátek, čokolád vede ke zkažení zoubků nebo k bolesti bříška. Tak jsme dětem navrhli, že si vyrobíme „ZDRAVÉ OVOCNÉ BONBÓNKY“ z těchto surovin: pomeranče a řasy agar (rostlinná náhrada želatiny). Paní kuchařka děti seznámila s postupem, že z pomerančů pomocí odšťavňovače získá pomerančovou šťávu, kterou uvaří a zahustí agarem. Směs poté nalije do formy s pečícím papírem a dá vychladnout. Děti byly nedočkavé a těšily se, až budou moci vykrajovat. V jídelně na stole měly připravený ztuhlý plát hmoty a nachystané formičky na vykrajování. S radostí se pustily do práce. Při vykrajování se dětem některé kousky rozpadly, ale při ochutnávání to vůbec nevadilo a všem ovocné bonbónky MOC CHUTNALY. Po tomto experimentu jsme měli všichni radost, že se dá i zdravě mlsat.

Ovocné bonbónky 1Ovocné bonbónky 1Ovocné bonbónky 1Ovocné bonbónky 1Ovocné bonbónky 1