Ovoce sami sobě

Dáváme dětem k dopolední svačince talíře krájeného ovoce nebo zeleniny. V minulých letech ovoce, zeleninu krájely paní kuchařky. Je to nadstandartní služba.  V jiných školách dostávají celé ovoce. Když jsme to takhle realizovali, ovoce jsme druhý den nacházeli v různých částech školy. Když mají děti ovoce nakrájené, zmizí během chvilky.
Proto jsme přistoupili k tomu, že si děti budou ovoce krájet a připravovat samy. Cílem je nejen naučit děti krájet ovoce, ale i mít povědomí o povinnosti pro druhé, vážit si práce jiných a že všechno není zadarmo.
Pokud se děti ráno nedostaví, budou všechny děti bez ovoce. Služby máme rozepsané na celý týden. Je potřeba, aby dítě přišlo nejpozději na 7:10 do ranní družiny. Rodiče souhlasili. Tak snad to bude fungovat.

Ovoce sami sobě 1Ovoce sami sobě 1Ovoce sami sobě 1Ovoce sami sobě 1Ovoce sami sobě 1Ovoce sami sobě 1Ovoce sami sobě 1