Ovoce a zelenina

Tento týden máme s dětmi ve školce téma "Ovoce a zelenina". Názornou ukázku přinesla ihned na počátku týdne paní učitelka Lenka. Dětem zadala i domácí úkol, že mají donést ty plody, které tu ještě nemáme. Několik dětí si doma opravdu vzpomnělo a rodiče pak volali, co to mají děti mít.

Sešlo se tu opravdu dost druhů, dětem známých i méně známých. Každý den se mohly seznámit s něčím pro ně novým a odměnou jim dnes bylo společné vaření. Po jejich příchodu do třídy jim paní učitelka půjčila nožík a krájely zeleninu jak do polévky, tak do Šopského salátu. Během vaření polévky dostaly omalovánku, kterou si mohly vybrat ze tří různých hromádek a samozřejmě vybarvit (jak se jim obrázky povedly uvidíte na nástěnce).

Nakonec si na polévce všechny děti pochutnaly, salátek ochutnalo jen málo dětí, jsou zřejmě trošičku mlsné a zeleninku nesnědí.

A na pár fotkách uvidíte jejich výsledky ;-)

Ovoce a zelenina 1Ovoce a zelenina 1Ovoce a zelenina 1Ovoce a zelenina 1Ovoce a zelenina 1