Oslava Dne Země, ptactva a dětské knihy

18. 4. 2018

V úterý 17. dubna jsme v lesním školce Lesokruh slavili Dne Země, ptactva a dětské knihy. Odpoledne jsme čekali hosty z řad rodičů i našich příznivců, a tak jsme pro ně už od rána připravovali pohoštění tvořené převážně s bylin, kterým se říká „plevel.“ Začali jsme krémovou polévkou: děti nakrájely brambory (Solanum tuberosum), mrkev (Daucus carota), celer (Apium graveolens) a petržel (Petroselinum hortense), které spolu s popencem břečťanolistým (Glechoma hederacea) a dobromyslí obecnou (Origanum vulgare) vytvořily báječnou kotlíkovou polévku. Další pochoutkou byla omáčka k pečeným hadům z tvarohu, vařené řepy (Beta vulgaris) a řebříčku obecného (Achillea milefolium)  - byla krásně růžová :) Pomazánka z bršlice kozí nohy (Aegopodium podagraria), kešu ořechů (Ledvinovník západní Anacardium occidentale) a limetky (Citrus aurantifolia) se musela umixovat v mixéru, ale těsto na hady ze špaldové (Triticum spelta) mouky a smažené cibulky (Allium cepa) umíchaly děti pěkně vařečkou v míse. Jako dezert jsme podávali tvarohový krém s fialkami (Viola odorata) a sušenky z kukuřičné (Zea mays) a špaldové  mouky. Na oslavě byly pro děti a jejich rodiče připraveny různé dílničky. Děti si mohly vyrobit ptáčka z krásných látek, obtisknout na papír svoje ruce, domalovat Zemi a dozvědět se, jak jí pomáhat, nebo svázat, ilustrovat a napsat si vlastní knihu. Další dobroty přinesly také maminky (třeba semínkové krekry, medvědí pomazánku nebo sladké bábovečky), a tak jsme všichni hodovali a užívali si krásné odpoledne mezi milými lidmi.

Oslava Dne Země, ptactva a dětské knihy 1Oslava Dne Země, ptactva a dětské knihy 1Oslava Dne Země, ptactva a dětské knihy 1Oslava Dne Země, ptactva a dětské knihy 1Oslava Dne Země, ptactva a dětské knihy 1Oslava Dne Země, ptactva a dětské knihy 1Oslava Dne Země, ptactva a dětské knihy 1Oslava Dne Země, ptactva a dětské knihy 1Oslava Dne Země, ptactva a dětské knihy 1Oslava Dne Země, ptactva a dětské knihy 1Oslava Dne Země, ptactva a dětské knihy 1Oslava Dne Země, ptactva a dětské knihy 1Oslava Dne Země, ptactva a dětské knihy 1Oslava Dne Země, ptactva a dětské knihy 1Oslava Dne Země, ptactva a dětské knihy 1Oslava Dne Země, ptactva a dětské knihy 1Oslava Dne Země, ptactva a dětské knihy 1