Ohlédnutí za 70. lety školičky Kamarád

13. 2. 2017

Věřte nebo nevěřte – v letošním roce je to 70 let, co školka v Novém Veselí započala svoji činnost. Začínalo se skromně, v budově základní školy, v jedné místnosti s jednou skříní, tabulí, kamny, půjčeným stolem a židlí. Svou židličku či stoličku si děti musely přinést z domova. Školka začala fungovat 9.1.1947 s rozpočtem 14.460 Kčs a o dva roky později bylo pro děti zajištěno i stravování, resp. svačiny. Tak takové to bylo na počátku☺.

Dnes je naše Školička Kamarád, jak ji familiárně nazýváme, v samostatné budově se čtyřmi třídami a kapacitou 100 dětí. Má svou samostatnou vývařovnu a jídelnu pro stejný počet strávníků a 15 členný pedagogický a provozní personál. Za tu dobu školkou prošlo na 70 zaměstnanců, kteří přispěli k jejímu rozvoji. A právě pro ně jsme připravili malé ohlédnutí za 70. letou historií školky, které je pánované na 4.3.2017.

Takováto akce vyžaduje přípravy a my jsme do nich zapojili i děti. Pro každého zaměstnance naše děti společně připravily pečený čaj, který pak nabalily do krabiček a nachystaly na den D. Čajíček spolu se skleničkou a logem školky tak dostane každý zaměstnanec. Mimoto si děti připraví divadlo a také uspořádají galerii, tedy přehlídku toho, co jsme s dětmi namalovali, vyrobili, jaké projekty jsme realizovali a do jakých programů jsme zapojeni. Při té příležitosti samozřejmě představíme i Skutečně zdravou školu a její principy a cíle.

No a jak děti vyráběly pečený čaj? O tom více naše fotogalerie.