Odšťavňování ovoce a zeleniny nás baví

27. 9. 2018

Odšťavňování ovoce a zeleniny motivuje děti z mateřské školy k ochotě ochutnat „vitamínové koktejlíky“ a nové chutě

V loňském pilotním školním roce tato aktivita sklidila u dětí velký úspěch, proto letos pokračujeme. A co to vlastně znamená? Děti si do školky donesou vlastní ovoce nebo zeleninu a sami si je odšťavní a nakonec i vypijí.

Každý den tuhle činnost provádí jedna třída a neustále se střídají. Chceme děti naučit, že ovoce a zelenina se nemusí jen jíst, ale dají se udělat i výborná a zdravá pitíčka.

Povídáme si o ovoci a zelenině, děti se je učí znát nejen vizuálně a nenásilnou formou jim ukazujeme chuť ovoce a zeleniny a různými kombinacemi vytváříme chutné přírodní šťávy.

Děti si do jídelníčku zařazují ovoce a zeleninu , které jsou plné vitamínů a musíme poznamenat, že v dnešní době děti po ovoci a zelenině sáhnou minimálně.

Třída Cipísek – odšťavňuje vždy v pondělí

Třída Rákosníček – odšťavňuje vždy v úterý