Ochutnávka výrobků z Kozí farmy

9. 12. 2021

Dnes děti na svačině ochutnaly výrobky z Kozí farmy pod Ještědem.Farma se nachází na okraji Ještědského hřebenu v Přírodním parku Ještěd, v malé obci Javorník, blízko Proseče pod Ještědem a Českého Dubu. Farma se zabývá chovem koziček, které svůj čas tráví na pastvinách ve volné přírodě. Veškeré krmení si vyrábí sami a pochází z místních horských luk.Odměnou za toto úsilí je kozí mléko nejvyšší kvality, které je základní surovinou pro všechny naše výrobky.Bohužel, i kozičky musí odpočívat a čtvrt roku neprodukují mlíčko, proto dnešní projektový den byl zaměřen na ochutnávku kravských výrobků.Kravičky sice farma nechová, ale vykupuje čerstvé kravské mléko, ze kterého dělá vlastní výrobky.Paní učitelky se zdárně zhostily výkladu k chovu kraviček u nás. Děti přitom ochutnaly čerstvé mléko od kraviček, čerstvý krémový sýr a tvarohový sýr Padouch. Těšíme se na další produkty z této farmy, tentokrát budeme ochutnávat výrobky od koziček.