Ochutnávka vánočního cukroví s výměnou receptů

21. 12. 2023

Po vydařeném představení "Vánoční příběh" jsme se s dětmi a rodiči přesunuli do naší malé jídelny, která se proměnila ve vánoční kavárnu :-) Děti se do výzdoby aktivně zapojily. Stolky zdobily vánočním prostíráním a čajovými svíčkami. Kdo z rodičů stihl napéct, donesl na ochutnání i s receptem. Kdo nestihl napéct, donesl dětský vánoční punč. Kdo nestihl vůbec nic,  přišel nasát krásnou vánoční atmosféru a užít si krásný čas se svým dítkem. A o to nám právě šlo. Zastavit se v předvánočním čase, uvědonit si podstatu vánoc. Vychutnat si přítomný okamžik, rozzářené dětské oši, radovat se z maličkostí. Popovídat si s ostatními rodiči, učitelkami, paní kuchařkou. Načerpat inspiraci na vánoční cukroví. Absolutním hitem se stala tvarohová štola, kterou upekla babička naší Amálky :-) Byl to krásný podvěčer a vůbec nám s kolegynemí nevadilo, že jsme potom musely celou školku uklízet, protože nám onemocněla paní kuchařka. Hřál nás totiž krásný pocit. Doznívaly v nás emoce z naší  společné práce. Vánoce jsou prostě nejkrásnější svátky v roce :-)