Objevili jsme cestu čaje s Raráškem - výlet do Sonnentoru

13. 10. 2017
Zdravá školka s montessori programem MATEŘINKA BRNO

Víte, že tělo tvoří z 90% voda? Také jste překvapeni jako my? To by člověk neřekl. A bychom neuschli , o svůj pitný režim se staráme a pijeme dostatečné množství tekutin.

Nejraději pijeme vodu filtrovanou přes Britu, domácí limonády, které si vyrábíme sami, bylinkové a ovocné čaje v BIO kvalitě od firmy Sonnentor.  Ta je opravdu bylinkovým rájem a my jsme se jednoho letního dne do Čejkovic vydali za dobrodružstvím, objevit cestu čaje.

Byl to opravdu krásný a naučný výlet. Celým výukovým programem nás provedl skřítek Rarášek. Shlédli jsme krátký příběh o bylinkách. Na bylinkové zahrádce sv. Hildegardy jsme se seznámili s bylinkami.Ve výrobně čaje jsme porovnávali jak vypadá bylinka již usušená. Kouzelné dózy s dalšími sušenými ingrediencemi nás zavedli do tajů i ovocných čajů. Někteří z nás viděli poprvé sušené jahody. Nejen kluci, ale i holky obdivovali obrovské natřásající se stroje. Paní průvodkyně nám osvětlila a my už víme, že jsou to míchací stoje na čaj. Na čajích jsme si poté v místní kavárničce pochutnali.

Z výletu jsme si odnesli nejen vědomosti o bylinkách, ale i povědomí, kolik práce za výrobou čaje stojí.  Ještě jednou moc děkujeme lidem firmy Sonnentor za velmi příjemnou prohlídku, ale i možnost, že díky vám si můžeme každé ráno uvařit výborný a poctivý čaj.

Autor: Mgr. Veronika Rylková (Grbavčicová), ředitelka Mateřinky Brno

Objevili jsme cestu čaje s Raráškem - výlet do Sonnentoru 1Objevili jsme cestu čaje s Raráškem - výlet do Sonnentoru 1Objevili jsme cestu čaje s Raráškem - výlet do Sonnentoru 1
Zpět na výpis