Občerstvení na závěrečné oslavě předškoláků

22. 6. 2021
Mateřská škola Malínek, Liberec, Kaplického 386, přísp. org

Konec školkového roku je vždy u nás zasvěcen závěrečnému rozloučení s našimi milými předškoláčky. S rozvolněním vládních opatření přišla příležitost uspořádat každoroční rozloučení a také zábavu pro děti a jejich nejbližší rodinu. Rozhodly jsme se, že kromě pravidelného šerpování a následné zábavy, připravíme také menší občerstvení pro všechny zúčastněné. Rodiče tak mohli ochutnat, na jakých zdravých dobrotách si pochutnávali jejich děti ve školce. Paní kuchařky nám připravili ochutnávku zdravých freshů z čerstvého ovoce, plné vitamínů. K zakousnutí tu byly k dispozici domácí houstičky z žitné mouky se třemi druhy pomazánek: avokádová, pohanková a pomazánka z červené řepy. Pro milovníky sladkého jsme připravily jablečné řezy a domácí sušenky ze špaldové mouky. Ohlasy byly skvělé, mnoho rodičů se zajímalo a vyptávalo na podrobnosti přípravy jednotlivých receptů. Jsme moc rádi, že jsme mohly závěrečnou oslavu ještě více zpříjemnit a rodičům více přiblížit zdravé stravování v naší školce. Věříme, že se spousta rodičů inspiruje při přípravě jídel pro svá dítka.