Návštěva slepiček

Se třídou Ježečci jsme navštívili zahradu hned vedle školky. Měli jsme možnost si prohlédnout zblízka slepičky, zkusili jsme si krmení slepiček, pozorovali jsme kvočnu, která právě seděla na vejcích v kukani. Prohlédli jsme si snesená vajíčka. Děti již vědí, že táta je kohout a kokrhá, maminka je slepice a kvoká a děti jsou kuřátka a pípají. Vysvětlili a ukázali jsme si zblízka pojmy hřebínek, volátko, zobák, pařát.

Na pozemku jsou i úly pro včely, které jsou momentálně zazimované. Ale ukázali jsme si pomůcku nazvanou kuřák neboli dýmák, která pomáhá včelařům, aby je včely nepobodaly. Povídali si o životě včel, že nejdůležitější je královna, ale v úlu žijí i trubci a včely dělnice. Ukázali jsme si rámek s mezistěnou ze včelího vosku, kam včely ukládají med, říkali jsme si, že stroj na stáčení medu se jmenuje medomet. Na včelky se ještě přijdeme podívat na jaře, až začnou vylétat z úlu.

Návštěva slepiček 1Návštěva slepiček 1