Návštěva malé rodinné farmy v Popovicích u Brna

Dne 23.5. 2017 vyrazily děti z naší školky na exkurzi na farmu paní Navrátilové v Popovicích u Brna. Hlavním zdrojem zemědělské činnosti této farmy je rostlinná výroba. Všechno krmení pro zvířata si sami pěstují. Děti si mohly prohlédnout stroje, které se používají pro jednotlivé práce na poli, viděly jak se pěstují jednotlivé druhy obilovin i ostatních krmiv, sloužící k výživě zvířat, jak se skladují, aby nedošlo k jejich znehodnocení. Dále se děti dozvěděly, co která zvířata žerou, jaké jsou jejich potřeby, mohly si dokonce zkusit podojit kozu a viděly ukázku výroby sýru. Pro všechny děti i paní učitelky byla návštěva farmy nezapomenutelným zážitkem.