Návštěva Jarošova statku

Jednou z aktivit naší MŠ - 23.9.2020 byla návštěva Jarošova statku ve Studénce.

Zde děti viděly, že příroda nejsou jen obrázky zvířat v knihách. Na všechny čekal zajímavý ekologický program a hlavně učení prožitkem. Děti si vyzkoušely práci na farmě – kydání a čistění boxů pro poníky, hřebelcování a také jak se pečuje o kopyta koní. Seznámili jsme se s hospodářskými zvířaty – kozami, oslíkem. Děti se pomazlily s morčaty a zakrslými králíčky. Dověděly se jak správně o ně pečovat a co všechno potřebují ke svému životu.

Návštěva farmy byla pro děti velkým zážitkem  - kdy vyvrcholením programu byla projížďka na poníkovi.

Jarošův statek je skvělým místem pro výlet.