Návštěva farmy Zlobice

Ve dnech 10.10. – 14.10. 2022 děti z MŠ Hudcova a Újezdy navštívily kozí a ovčí farmu OVEKO Zlobice. Přírodní areál Zlobice je bývalým vojenským cvičištěm u obce Malhostovice a nyní tato rozlehlá prostora slouží k šetrnému chovu ovcí a koz. Děti přivítal pan farmář a postupně je areálem provedl. Vysvětlil dětem, co jsou elektrické ohradníky a poté je zavedl k ohradám kozlíků a beránků, kde si děti mohly zvířata prohlédnout zblízka a dozvědět se o nich zajímavé informace. Poté děti pozorovaly několik koní v sousední ohradě. Sledovaly, jak koně konzumují seno a dozvěděly se, že kůň, který k nim stál nejblíže, byl zachráněn z nevyhovujících podmínek z jiného místa a nyní o něj pečují zde na farmě. Na druhé straně areálu děti v rozlehlé ohradě viděly stádo ovcí s velkým statným beranem a oslíka, který k dětem chodil blízko a zdravil je hýkáním. Závěrem se děti prošly dozadu areálu k rozhledně kolem zadní části ohrady, kde viděly, jak ovečky po obědě leží, odpočívají a spí. Návštěva farmy se dětem líbila a přinesla jim zajímavý zážitek.

Návštěva farmy Zlobice 1