Návštěva farmy pana Šimůnka

16. 6. 2022

Dnešní den jsme podnikli cestu na zeleninovou farmu pana Šimůnka s cílem zjistit, jak se zelenina dostává na náš stůl. Vzali jsme to zadem přes humna, tedy na Holetín a lesem do Budče. Cestou jsme si povídali, jak se dostane chleba na náš stůl, no, chvíli nám to trvalo, než jsme se dostali až k zrníčku. Cesta mléka již byla snazší. No a o zelenině nám pak vyprávěl pan Šimůnek, když jsme dorazili na jeho pole. Děti ochutnávaly nať z česneku, dostaly hádanku, jak se jmenuje bílý motýl, jehož housenka okusuje listy zelí, ukazovaly si, jak vypadá mandelinka bramborová a co je to mangold. Také bylo dětem vysvětleno, že tam, kde farmář pěstuje zeleninu bez užití chemických přípravků, musí veškerý plevel vytrhávat ručně. Což my ve školce děláme taky. Ani kapka chemie. Pouze šikovné ručičky☺. Pan Šimůnek pozval děti s jejich rodiči na samosběr hrášku, který vypukne cca za týden. Tak snad děti najdou cestu ke svému farmáři☺.

Zde krátké video z dnešního dne a moc děkujeme našemu farmáři☺ https://www.youtube.com/watch?v=r3L9F1J0IvM